Męska bielizna to temat, który często jest pomijany. Wybór w sklepach jest często ograniczony, dlatego panowie bez większego zastanowienia sięgają po pierwsze lepsze „majtki”. A wyborowi bielizny warto poświęcić dłuższą chwilę – chodzi tu nie tylko o jej estetykę, ale i komfort noszenia. Odpowiednio dobrana bielizna jest też bardzo ważna dla męskiego zdrowia. Oto najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę wybierając bokserki męskie.

Z jakiego materiału powinny być wykonane bokserki męskie?

Najlepiej, aby bokserki męskie były wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Często dostępne są bokserki wykonane z bawełną z domieszką innych włókien np. elastycznych. Jednak trzeba pamiętać, aby było ich jak najmniej, żeby skóra mogła oddychać i nie odparzała się. Od niedawna bielizna produkowana jest również z włókien bambusowych, które podobnie jak bawełna pozwalają skórze oddychać. Dodatkowo materiał ten ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i pochłania zapachy.

Jakie rodzaje bokserek są dostępne na rynku?

W sklepach z reguły można dostać dwa rodzaje bokserek męskich:

  • krótkie bokserki – jest to coś pomiędzy długimi bokserkami (szortami) oraz slipkami. Tego rodzaju bokserki doskonale dopasowują się do sylwetki. Polecane są dla sportowców i pod dopasowane do ciała spodnie;
  • bokserki długie (szorty) – nogawka w tych bokserkach może mieć nawet 8 cm długości. Rozporek w nich jest najczęściej zapinany na guziki – 2 – 3 sztuki. Z uwagi na to, że są bardzo luźne często wybierane są jako bielizna do spania. Tego rodzaju bielizna nie jest polecana do uprawiania sportów.
Zobacz również  Jak prać swetry?

Kolory i wzory bokserek męskich

Do klasycznych strojów polecane są jednolite bokserki lub takie o klasycznych wzorach – w paski, romby lub kratkę. Bokserki w bardziej ekstrawaganckich wzorach można przeznaczyć do snu lub na randkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *