Męska bielizna to temat, który często jest pomijany. Wybór w sklepach jest często ograniczony, dlatego panowie bez większego zastanowienia sięgają po pierwsze lepsze „majtki”. A wyborowi bielizny warto poświęcić dłuższą chwilę – chodzi tu nie tylko o jej estetykę, ale i komfort noszenia. Odpowiednio dobrana bielizna jest też bardzo ważna dla męskiego zdrowia. Oto najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę wybierając bokserki męskie.

Z jakiego materiału powinny być wykonane bokserki męskie?

Najlepiej, aby bokserki męskie były wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Często dostępne są bokserki wykonane z bawełną z domieszką innych włókien np. elastycznych. Jednak trzeba pamiętać, aby było ich jak najmniej, żeby skóra mogła oddychać i nie odparzała się. Od niedawna bielizna produkowana jest również z włókien bambusowych, które podobnie jak bawełna pozwalają skórze oddychać. Dodatkowo materiał ten ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i pochłania zapachy.

Jakie rodzaje bokserek są dostępne na rynku?

W sklepach z reguły można dostać dwa rodzaje bokserek męskich:

  • krótkie bokserki – jest to coś pomiędzy długimi bokserkami (szortami) oraz slipkami. Tego rodzaju bokserki doskonale dopasowują się do sylwetki. Polecane są dla sportowców i pod dopasowane do ciała spodnie;
  • bokserki długie (szorty) – nogawka w tych bokserkach może mieć nawet 8 cm długości. Rozporek w nich jest najczęściej zapinany na guziki – 2 – 3 sztuki. Z uwagi na to, że są bardzo luźne często wybierane są jako bielizna do spania. Tego rodzaju bielizna nie jest polecana do uprawiania sportów.
Zobacz również  Jaki płaszcz do jakiej sylwetki?

Kolory i wzory bokserek męskich

Do klasycznych strojów polecane są jednolite bokserki lub takie o klasycznych wzorach – w paski, romby lub kratkę. Bokserki w bardziej ekstrawaganckich wzorach można przeznaczyć do snu lub na randkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *