Do tej pory koszule z mankietami na spinki kojarzyły się z elegancką modą męską. Wielu mężczyzn spinki do mankietów traktowało jako biżuterię posiadając ich całkiem spore zbiory. Jednak w ostatnim czasie rozwiązanie to podbiło modowe stylizacje kobiet na wielu wybiegach i stosowane jest przez kobiety biznesu czy polityki, które zawsze muszą dobrze wyglądać.

Koszule damskie ze spinkami – dlaczego nie?

Klasyczna biała koszula jest nieodłącznym elementem garderoby każdej kobiety, nie tylko tej, która piastuje wysokie stanowisko czy dla której biznesowe spotkania są zawodową codziennością. Koszule damskie w białym kolorze rozpoczęły swoją karierę w świecie mody, wtedy gdy coraz częściej można było w nich zobaczyć gwiazdy Hollywood. Jako pierwsza zdecydowała się na ten krok Marlena Dietrich, a wślad za nią poszły inne aktorki. Koszule w damskiej garderobie były wyrazem pewnego wyzwolenia. Nie od razu, ale stopniowo biała koszula zaczęła podbijać damskie serca. Damskie koszule ze spinkami, podobnie jak damskie garnitury dodają elegancji i profesjonalizmu, a przecież na spotkaniu biznesowym, to podstawa sukcesu.

Jakie zestawienia z koszulami damskimi prezentują się najlepiej?

Trenerki od wizerunku podkreślają, że w każdej stylizacji ważny jest umiar. Warto również pamiętać komponując strój, że same spinki do koszuli nie sprawią, że całość będzie prezentować się elegancko. Ważny jest praktycznie każdy detal. Kobieta ubierając klasyczną koszule poczuje się pewnie w męskim świecie, gdzie obowiązuje określony dress code, a jednocześnie podkreśli jej kobiecość i urok osobisty.

Zobacz również  Czy bransoletki z kamieni naturalnych są dalej modne?

Wielu stylistów podkreśla, że w kobiecych stylizacjach spinki do mankietów potrafią dodać szyku i elegancji, a jednocześnie zaakcentować indywidualizm stylizacji. Spinki do mankietów, nawet te najbardziej finezyjne sprawdzają się najlepiej w zestawieniu z prostą stonowaną kolorystyką i klasycznymi wzorami. Koszule damskie pasują do garsonki, jak również damskiego garnituru. Decydując się na duże, widoczne spinki do mankietów można z powodzeniem zrezygnować z biżuterii, pamiętając, że umiar bardzo często jest najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie warto zwrócić uwagę na fakt, że w sklepach jubilerskich pojawiają się spinki do mankietów damskie wysadzane równego rodzaju kamieniami, co sprawia, że z powadzeniem zastępują takie dodatki jak bransoletki. Ewentualnie można całość uzupełnić o delikatny łańcuszek czy małe koczyki, które podkreślą kobiecość i wyjątkowy charakter.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że koszule damskie z mankietami to bardzo ozdobny
i zwracający uwagę element damskiej garderoby. Wydaje się, że trend ten jest jeszcze nie do końca wykorzystywany przez kobiety, co bardzo trudno zrozumieć, gdyż koszula
z mankietami, sprawia, że każda kobieta wygląda elegancko. Coraz więcej, wiele modowych blogerek zaczyna doceniać takie rozwiązanie, które sprawia, że nawet w klasycznych stylizacjach można zadbać o swój indywidualny styl i charakter, a jednocześnie zawsze wyglądać elegancko i profesjonalnie również w mniej formalnych stylizacjach np.
w połączeniu z jeansami.

Zobacz również  Kurtka na jesień - jej podstawowe walory?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *