Kręcone włosy to niewątpliwie marzenie wielu kobiet. Dla ich posiadaczek bywają one jednak utrapieniem. Są bowiem często suche, puszą się i bywają oklapnięte u nasady. Ich pielęgnacja w praktyce bywa ogromnym wyzwaniem. Jak zatem o nie odpowiednio dbać? Czy wystarczy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki firmy Joanna?

Krótka charakterystyka włosów kręconych

Kręcone włosy najczęściej są suche. Bez odpowiedniej pielęgnacji nie prezentują się zbyt dobrze. Łatwo ulegają obciążeniom u nasady, przetłuszczają się i brzydko puszą. Są także podatne na wilgoć obecną w powietrzu.
Loki bywają jednak urocze i mają wiele zwolenniczek. Przepadają za nimi przede wszystkim posiadaczki włosów gładkich i prostych, które są trudne do stylizowania. Włosy kręcone zdecydowanie wymagają specjalnej pielęgnacji. Czy warto stosować w tym przypadku po kosmetyki firmy Joanna?

Pielęgnacja kręconych włosów w praktyce

Włosy kręcone są bardzo delikatne, a więc wymagają już łagodnego mycia. Unikać należy w ich przypadku gorącej wody i mocnych szamponów. Loki preferują delikatne kosmetyki firmy Joanna z łagodnymi środkami myjącymi w składzie. Zrezygnować dobrze jest z częstego stosowania szamponów z SLS-sami. Niektórzy eksperci zalecają nawet mycie włosów kręconych odżywkami, które podkreślają ich skręt.

Zobacz również  Jaki płaszcz do jakiej sylwetki?

Podstawą jest w tym przypadku odpowiednie nawilżenie i odżywienie włosów. Bez tego suche już włosy staną się jeszcze bardziej wysuszone i podatne na puszenie. Po myciu trzeba więc nakładać na nie odżywkę. Warto sięgać także po odżywcze maski. Powinny one zawierać nawilżające emolienty.

Czy włosy kręcone należy olejować?

Dobrej jakości kosmetyki firmy Joanna przeznaczone do włosów kręconych to podstawa. Warto jednak pamiętać również o olejowaniu włosów. Do tego celu wykorzystać można olej kokosowy,olej z awokado czy olejek jojoba. W przypadku loków nie sprawdza się natomiast olej rycynowy. Włosy kręcone pokrywa się olejem na około 2 godziny, a potem dokładnie spłukuje. Wówczas efekt działania jest najlepszy, a fryzura nie ulega przeciążeniu.

Stylizowanie włosów kręconych

Kosmetyki firmy Joanna przeznaczone do włosów kręconych nie zawierają alkoholu. Zresztą loki generalnie nie przepadają za silnymi preparatami. W domu wykonać można samodzielnie żel z siemienia lnianego i to za jego pomocą stylizować włosy kręcone. Aby ładnie pachniał połączyć można go z olejkami zapachowymi pochodzenia naturalnego.

Sporym wyzwaniem bywa na ogół samo czesanie włosów kręconych. Loki zaleca się rozczesywać na mokro, gdy znajduje się na nich odżywka. Sprawdza się tutaj grzebień z nieco szerszymi zębami, który nie wyrywa włosów. Dodatkowo przy rozczesywaniu na sucho, loki mogą się rozprostować, co wpływa negatywnie na ich wygląd. Unikać warto też suszenia włosów kręconych suszarką, co oczywiście nie zawsze jest możliwe. Gdy zachodzi taka konieczność, dobrze jest ustawić chociaż chłodny nawiew i sięgnąć po urządzenie z dyfuzorem.

Zobacz również  Prezent na rocznicę związku dla chłopaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *