Podróże samolotem to najszybszy, najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób podróżowania. Dla większości z nas są już praktycznie standardem zarówno jeśli chodzi o dłuższe, jak i krótsze dystanse. Funkcjonalna torba podróżna do samolotu to podstawa komfortowej podróży – warto zadbać o to, by bagaż był poręczny i odpowiednio zabezpieczony.

Torba podróżna może stanowić bardziej praktyczną alternatywę dla ciężkiej walizki w przypadku krótkich wyjazdów i delegacji lub pełnić rolę bagażu podręcznego, który możemy wnieść na pokład samolotu. Niektóre modele mogą z powodzeniem sprawdzić się również w życiu codziennym, na przykład zastępując typowo sportową torbę na siłownię.

Jaką torbę podróżną wybrać?

Zarówno panowie, jak i panie mogą wybierać spośród bardziej eleganckich toreb podróżnych wykonanych ze skóry oraz typowo turystycznych toreb z usztywnianego poliestru. Te pierwsze modele docenią zwłaszcza osoby często podróżujące w celach biznesowych, dbające o nienaganny i profesjonalny wizerunek w każdym aspekcie. Prosta, minimalistyczna torba z dobrej jakości skóry będzie idealnie korespondowała z eleganckim płaszczem, garniturem lub garsonką oraz wysokiej klasy akcesoriami galanteryjnymi. Wybierzmy taką, która jest optymalnie pojemna, ale jednocześnie pozwala przewozić niezbędne rzeczy w idealnym porządku i organizacji dzięki przemyślanej konstrukcji – wyodrębnionych komorach i kieszeniach pozwalających na odpowiednie posegregowanie bagażu.

Dla osób, które stawiają w głównej mierze na aspekty praktyczne, a przy tym preferują casualowy lub sportowy styl w podróży, idealne będą nowoczesne usztywniane torby poliestrowe, przypominające swoim wzornictwem i funkcjonalnością małe walizki. Niektóre modele tego typu wyposażone są nawet w kółka i wysuwane uchwyty, co ułatwia ich prowadzenie. To również świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o bagaż podręczny – niewielkie gabaryty i niska waga takiej torby z reguły pozwala na zabranie jej na pokład samolotu.

Zobacz również  Czy bieganie spala tłuszcz?
Skórzana torba podróżna
Skórzana torba podróżna Wittchen (źródło: https://www.sklep.wittchen.com/leathergoods/category/65/torby-podrozne.html)

Jakość najważniejsza

Kupując torbę podróżną zawsze stawiajmy na jakość – zwłaszcza, jeśli często wyjeżdżamy. Tego typu akcesoria narażone są na duże obciążenia, przenoszenie, rozmaite warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, dlatego te słabszej jakości zwykle nie mają szans przetrwać więcej niż kilku wypraw. Natomiast wysokiej klasy torba może nam służyć nawet wiele lat w niemal idealnym stanie: nie grozi jej rozdarcie materiału, urwanie uchwytów, przetarcia i rysy, zacinające się zamki czy zepsute zabezpieczenia. Inwestujmy w jakość i dobry styl – także w przypadku akcesoriów podróżnych i turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *