Nie ulega wątpliwości, że zawsze zależy nam na tym, aby być na bieżąco z modowymi trendami. Co możemy powiedzieć na temat tego, co dzieje się wiosną 2023 roku?

Czego szukam?

Przede wszystkim należy jednak zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Jedna osoba zwróci uwagę na tuniki damskie, natomiast dla drugiej bardzo ważna będzie torebka koszyk. Dopiero w dalszej kolejności należy zastanowić się nad kolorami, fasonami czy materiałami.

Świeżość i energia

Przyjmijmy, że oczekiwania są określone. W ten sposób możemy skoncentrować się na temacie tekstu. Temacie, którym poniekąd jest świeżość i energia. Tak można określić modne w tym roku kolory. Zresztą wystarczy rozejrzeć się wokół – mamy pastelowe odcienie fioletu, soczystą limonkową zieleń czy ognistą nasyconą czerwień. Na wybór trudno jest narzekać. Nie ma też co ukrywać, że są to kolory, które można określić gwarancją właśnie świeżości i energii.

Jakie fasony?

Gdyby kogoś interesowały fasony, na pewno pomyśleć o spodniach. Projektanci topowych domów jednoznacznie uznają, że spodnie to najważniejszy element garderoby nadchodzącego sezonu. Poza tym nie można zapomnieć o tym, iż dobre spodnie zapewniają wygodę i wielofunkcyjność.

Osoby zainteresowane szczegółami na pewno powinny zwrócić uwagę na jeansy w typie high loose. Fason ten z pewnością znany jest wielu osobom starszym. W końcu mowa o spodniach, które cieszyły się sporą popularnością ponad 20 lat temu. Z tym że teraz rzeczywistość jest nieco inna. Obecnie mamy do czynienia z casualowymi jeansami, które świetnie pasują do prostych t-shirtów, bawełnianych bluz czy oversizowych marynarek.

Zobacz również  Kurtka na jesień - jej podstawowe walory?

Dobrze też zwrócić uwagę na wysoki stan spodni. Jak można zauważyć, trend ten jest bardzo ważny już od ponad 10 sezonów. Oczywiście każdy sezon to nowa historia. Obecnie możemy usłyszeć o inspirowaniu się gorsetem. Linia talii przypomina gorsetowy stelaż oplatający talię.

Jakie materiały?

W kontekście materiałów warto spojrzeć choćby na suknie w antycznym stylu. Suknie te zostały wzbogacone o szykowne kaptury i asymetrię. Materiały przydatne przy takich kreacjach to szyfon i jedwab.

Nie sposób też przejść obojętnie obok bieliźnianych sukienek. Sukienki te to półprzezroczyste materiały nałożone na siebie. Krótko mówiąc, chodzi o zapewnienie subtelności stylizacji. Przy bieliźnianych sukienkach znów można polecić sztyfon i jedwab. Dobrym pomysłem jest też miękki tiul.

Możliwości nie brakuje

Jak widać, na temat obecnych trendów można powiedzieć wiele, a przecież to jedynie namiastka tego, o czym można by powiedzieć. Z drugiej strony nie można zapomnieć o tym, co zostało powiedziane na samym początku – na wstępie najważniejsze jest to, jak przedstawiają się oczekiwania. Jedna dziewczyna będzie rozglądać się za spodniami, inna spojrzy w stronę sukienek.

Poza tym nie można zapomnieć o tym, że cokolwiek by się nie działo, to za rok modne może być coś zupełnie innego. To też skłania do rozmyślań na temat tego, czy zawsze warto podążać za modą. Czy nie lepiej po prostu skoncentrować się na sobie? Wszyscy powinniśmy się nad tym zastanowić.

Zobacz również  Jak wybrać idealne kolczyki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *