Bosmanka, budrysówka, a może modny trencz? Która kurtka najlepiej sprawdzi się podczas jesiennej pluchy przeplatanej ostatnimi przed zimą promieniami słońca? Sprawdź, jaką kurtkę wybrać, by wyglądać korzystnie i skutecznie zabezpieczyć się przed zimnem.

Jesienny szyk

Już pod koniec lata w sklepach odzieżowych pojawiają się zróżnicowane rodzaje kurtek. Są wśród nich zarówno lekkie modele, które z ledwością osłonią przed pierwszym, jesiennym porywem wiatru, jak i puchowe, niemal już zimowe typy odzienia. Różnią się one nie tylko kolorystyką i krojem, lecz także skutecznością w ochronie przed zimnym powietrzem, chłodnym deszczem oraz pierwszymi przymrozkami. Jak spośród tak dużego bogactwa wybrać jedną kurtkę, która sprawdzi się przy zmiennej, jesiennej aurze?

Wiele osób nie znajduje jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i w rezultacie inwestuje w dwa okrycia – jedno chroniące przed pierwszymi zwiastunami niskich temperatur, które można nosić również w sierpniowe wieczory, i drugie – dłuższe, cieplejsze oraz wyposażone w kaptur skutecznie zabezpieczający przed deszczem. Przeciwnicy takiego wyboru kupują natomiast jedną kurtkę, np. parkę z wodoodpornego materiału, do której dopinają ciepłą podszewkę, gdy temperatura zaczyna spadać.

Przegląd jesiennych kurtek

Aby ułatwić zakup kurtki odpowiedniej na zakończenie letniego sezonu, porównaj popularne modele, z których część ma szansę stać się modowym hitem jesieni.

Zobacz również  Czy bransoletki z kamieni naturalnych są dalej modne?

Dobrym sposobem na przetrwanie zimnych powiewów wiatru jest trencz, który noszą chętnie zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Pod ten rodzaj kurtki możemy założyć ciepłe swetry lub bluzę, ponieważ jest on stosunkowo obszerny, a długość paska zawiązywanego w talii można zwykle regulować. Trencz jest lekki i pasuje do dżinsów oraz garnituru, kostiumu czy romantycznej sukienki.

Bardziej skuteczną ochronę przed jesienną pluchą zapewni tzw. bosmanka, czyli wykonana z grubego materiału kurtka z kołnierzem osłaniającym szyję przed wiatrem oraz jednym lub dwoma rzędami guzików. Będzie też dobrze prezentowała się z popularnymi w letnim sezonie chinosami oraz kolorowymi marynarkami, pamiętaj jednak, że powinna być od nich zawsze trochę dłuższa.

Na czas większych chłodów warto zakupić puchową kurtkę, która w niczym nie przypomina już klasycznej „bombki”, lecz zyskuje coraz bardziej opływowy wygląd, nawiązujący do casualowych trendów. Taka kurtka ma zwykle kaptur i jest wykonana z odpornej na wiatr, technicznej tkaniny, natomiast grube wypełnienie pozwala na długo zachować optymalną ciepłotę ciała. Na puchowej kurtce coraz częściej pojawiają się eleganckie wykończenia, liczne zapięcia oraz duże kieszenie, które sprawiają, że nabiera ona klasy.

Podstawowe walory jesiennej kurtki nie sprowadzają się wyłącznie do ochrony przed wiatrem, zimnem i deszczem. Coraz bardziej istotny staje się dla nas także jej wygląd, który musi współgrać z każdą kreacją. Kurtka powinna być zatem praktyczna i uniwersalna, lecz zarazem ma nawiązywać do najnowszych modowych trendów.

Zobacz również  Jak wybrać idealne kolczyki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *