Każda mama wie doskonale, że nawet krótka wyprawa z małym dzieckiem wiąże się z koniecznością, zabrania ze sobą całego ekwipunku. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą specjalne torby podróżne dla mam, które są bardzo wygodne i funkcjonalne, a przy tym ładnie się prezentują.

Kiedy warto pomyśleć o zakupie torby podróżnej?

Nad zakupem torby podróżnej dla mamy, warto pomyśleć jeszcze podczas ciąży. Kompletując wyprawkę, często skupiamy się na rzeczach, które będą potrzebne nam w domu – wanienka, kołyska, przewijak, ubranka i kosmetyki, natomiast zapominamy o tym, że przecież nie będziemy zamykać się z naszym dzieckiem w czterech ścianach. Okres ciąży to dobry moment na przejrzenie, jakie torby podróżne dla mam są dostępne na rynku i wybór odpowiedniej, ponieważ możemy wtedy dokładnie przemyśleć decyzję, a nie działać pod presją czasu. Pierwszy raz takiej torby podróżnej możemy użyć już podczas pakowania się do szpitala.

Czym różnią się torby podróżne dla mam od zwykłych toreb?

Torba podróżna dla mamy dla niewtajemniczonych może oznaczać dużą, pojemną torbę, która pomieści, zarówno rzeczy niezbędne mamie, jak i dziecku. Tymczasem na rynku dostępne są rewelacyjne torby podróżne dedykowane mamom, które wzbogacone są w specjalne rozwiązania ułatwiające podróżowanie z niemowlakiem.

Jakie zalety mają torby podróżne?

Jednym z takich pożytecznych rzeczy są kieszenie z powłoką izotermiczną, które pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury napojów i posiłków dla dziecka podczas całej wyprawy. Dzięki temu soczki, obiadki i deserki można śmiało podawać maluszkowi zaraz po wyjęciu z torby!. Oprócz kieszeni termicznych torby podróżne dla mam charakteryzują się mnogością przeróżnych, większych i mniejszych kieszeni oraz przegród. Ta konstrukcja ułatwia sprawną organizację wszystkich niezbędnych rzeczy. Możemy bez problemu oddzielić przedmioty dla dziecka i dla mamy, czyste i brudne ubranka, kosmetyki i zabawki itp. – pakując rzeczy każdej kategorii do oddzielnej przegrody torby.

Zobacz również  Torba podróżna do samolotu

Torby podróżne – jak je wybierać?

Niektóre torby podróżne wyposażone w mini przewijak lub go przypominają poprzez odpowiednie rozłożenie. Czasami torby skonstruowane są w taki sposób, że w jednej chwili można je przemienić w wygodne łóżeczko, w którym pociecha będzie mogła swobodnie wypoczywać. Natomiast mniejsze torby podróżne na krótkie wyprawy takie jak spacery, wizyty u lekarza czy na zakupy, powinny posiadać długi pasek, dzięki któremu można bez problemu zwiesić torbę zarówno na ramieniu albo poręczy wózka. Nieraz modele mają nawet specjalne uchwyty pozwalające na przymocowanie torby do wózka.

Podsumowanie

Na zakończenie warto zwrócić uwagę także na wygląd torby. Przy całym nacisku na wygodę, mama nie może zapominać, że jest kobietą i potrzebuje także z torbą podróżną wyglądać modnie. Warto także sprawdzić, czy torba posiada szczelną kieszeń na zużyte pieluszki. Istotną kwestią jest również materiał, którym wyściełano wnętrze torby. Materiał powinien być odporny na wilgoć, zapobiegający rozwojowi baterii i grzybów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *